Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się jak postępować w terapii dziecka z niepełnosprawnością intelektualną

Oliwier Walczak 2019-10-14 0 komentarzy
Dowiedz się jak postępować w terapii dziecka z niepełnosprawnością intelektualną

Dzieci, które borykają się z bardzo różnymi niepełnosprawnościami, wymagają zazwyczaj szczególnie troskliwej opieki. Dotyczy to zarówno codziennych czynności pielęgnacyjnych, jak i tych odnoszących się do ich rozwoju psychicznego.

Troska o szczęśliwe życie takich młodych ludzi jest ogromnym trudem, który musi być połączony ze specjalistyczną wiedzą. Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych zobowiązani są do stosowania się do ściśle określonych reguł i wytycznych.

W tym wypadku naprawdę istotna jest mocno rozbudowana wiedza teoretyczna, możliwa do wdrożenia w praktyce. Nauczyciele, pedagodzy i osoby zainteresowane tym, jak powinna wyglądać poprawna opieka nad takim dzieckiem, mogą skorzystać z tego, co proponuje im Ośrodek Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych Jacka Kielina.

Można wiele wynieść z kursu, który dotyka zagadnienia, jakim jest terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W trakcie takiego właśnie szkolenia uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo prowadzić tego rodzaju terapię, aby była ona skuteczna, przystępna dla samych podopiecznych i nie zniechęcała do współpracy żadnej ze stron.

Postępowanie z dzieckiem z deficytami intelektualnymi jest bowiem kwestią kluczową i to właśnie od niej zależy, czy zostanie osiągnięty sukces terapeutyczny, czy też nie. Jako niezwykle interesujące szkolenia z tej dziedziny można wskazać te, które poruszają następujące kwestie:

  • jak nauczyć porozumiewania się dzieci, które chcą mówić, ale nie mogą,
  • terapia oparta na refleksyjności, czyli jak wspierać rozwój umysłu dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Skomentuj wpis