Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

Ile trwają szkolenia operatorów wózków widłowych?

Karina Nowak 2023-06-11 0 komentarzy
Ile trwają szkolenia operatorów wózków widłowych?

Podczas zapisywania się na jakiekolwiek szkolenie warto najpierw sprawdzić opinie dotychczasowych kursantów oraz zweryfikować, czy dana firma uzyskała odpowiednie pozwolenia. Niezmiennie od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się szkolenia operatorów wózków widłowych, do których mogą przystąpić osoby pełnoletnie z co najmniej podstawowym wykształceniem. Konieczne jest też przedłożenie zaświadczenia od lekarza o dobrym stanie zdrowia. 

Na czym polega kurs na operatora widlaka?

Szkolenie jest podzielone na dwie części — teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszego etapu kursanci poznają szczegółową budowę wózków widłowych wraz z niezbędnymi i najczęściej przeprowadzanymi pracami serwisowymi oraz obowiązującymi zasadami BHP. W części praktycznej przyszły operator nabywa umiejętności z jazdy i obsługi widlaka. Wyróżnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień:

  • III WJO (obsługa wózków podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych),
  • II WJO (dla operatorów widlaków podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych),
  • I WJO (obsługa wózków jezdniowych, w tym specjalizowanych).

W zależności od wybranej kategorii okres obowiązywania zdobytych uprawnień trwa 5 lub 10 lat.

Na stronie toolmex-truck.com.pl przedstawiono ofertę szkoleniową mazowieckiej marki, która na co dzień zajmuje się również sprzedażą wózków widłowych wraz z osprzętem i oryginalnymi częściami zamiennymi. Proponowany kurs na operatora wózka widłowego trwa zaledwie 7 dni (łącznie 59 godzin). Szkolenie kończy się egzaminem UDT, a każdy kursant (po zdaniu) otrzymuje stosowne uprawnienia, które są akceptowane zarówno w Polsce, jak i na terenie UE. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu wraz z wyżywieniem. Co ciekawe, wszyscy kursanci mogą również wciąż udział w ciekawych wycieczkach krajoznawczych. 

Skomentuj wpis