Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

Jaki sklep z tkaninami proponuje materiał na flagi?

Bruno Rutkowski 2022-08-09 0 komentarzy
Jaki sklep z tkaninami proponuje materiał na flagi?

Choć flagę można po prostu kupić w sklepie, warto poświęcić nieco czasu i uszyć ją samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to problematyczne ani nie wymaga znacznych umiejętności. Wystarczy odpowiedniej jakości materiał, wykrój oraz dobre chęci. Rodzaj tkaniny jest istotny, gdyż zbyt ciężki splot nie prezentuje się zbyt korzystnie. Lepszym wyborem będzie lekki muślin, którego poderwie nawet słaby wiaterek. Szeroki wybór tekstyliów w przystępnej cenie można znaleźć w ofercie na stronie sklepantex.pl. Pod podanym linkiem działa doskonale zaopatrzony sklep z tkaninami

Kształt flagi można odwzorować na materiale, korzystając z linijki i ekierki. Łatwo też znaleźć potrzebny szablon w internecie. Do jego wycięcia z pewnością przydadzą się dobrze naostrzone nożyczki. Dysponując takim sprzętem, można nie martwić się wystrzępieniem brzegów wykroju lub też zniszczeniem materiału poprzez zbyt głębokie nacięcie. 

Mając element biały i czerwony, należy je obszyć. Można użyć do tego celu maszyny, jednak nie jest to wymóg. Z powodzeniem wystarczy zastosowanie prostego ściegu z pętelką. Aby ułatwić sobie pracę, warto wcześniej podgięty brzeg zaprasować i przyfastrygować, aby materiał nie rozjeżdżał się w trakcie szycia. Można też użyć dobrej jakości kleju do tkanin. 

Samodzielnie wykonana flaga to nie tylko dowód patriotycznych uczuć, ale także spora satysfakcja z własnej pracy. Do jej uszycia można zaangażować dzieci i młodzież. Nawet kilkuletni maluch poradzi sobie z prostym ściegiem łączącym tkaninę. 

Skomentuj wpis