Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

Pomoc Bezdomnym

Klaudia Nowak 2018-10-24 0 komentarzy
Pomoc Bezdomnym

Stowarzyszenie Pro Bono w Baninie to ogromna nadzieja dla osób bezdomnych, którzy w codziennym życiu niejednokrotnie spotykają się z odrzuceniem, izolacją ze strony osób oceniających pochopnie ich sytuację życiową. Pracownicy ośrodka dokładają wszelkich starań, aby osoby bezdomne miały chęć, siły i motywację do tego, aby uczestniczyć w życiu społecznym i próbować ułożyć swoje życie od nowa.

Pro Bono w Baninie pomaga także w powrocie do życia zawodowego i rodzinnego. Dzięki specjalistycznej pomocy ze strony psychologa i innych specjalistów, osoby bezdomne są w stanie uwierzyć, iż ich życie może jeszcze być szczęśliwe i spełnione. Niejedna osoba przebywająca na terenie ośrodka odzyskała kontakt z rodziną, a także siły do tego, by stanąć na nogi, wrócić do pracy i odbudować wszystko to, co straciła wskutek nieszczęśliwych wydarzeń życiowych. Misją pracowników schroniska jest nie tylko zmotywowanie osób bezdomnych do aktywności, samodzielności i odzyskania chęci życia, ale przede wszystkim zapewnienie im godnych warunków mieszkalnych. Każdy bezdomny przebywający w schronisku ma:

  • wygodne miejsce do spania;
  • pełne wyżywienie;
  • kompleksowe wsparcie ze strony osób, przez które nie jest traktowany z góry, a wręcz przeciwnie - spotyka się z życzliwością i wyrozumiałością.

Wejdź na stronę internetową probonogdansk.pl, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o roli ośrodka w życiu osób bezdomnych. Dowiesz się wszystkich szczegółów na temat pomocy oferowanej osobom potrzebującym, a także o regulaminie panującym w schronisku dla osób bezdomnych.

Skomentuj wpis