Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

SIŁOWNIKI HYDRAULICZNE

Aleksander Czarnecki 2019-04-05 0 komentarzy
SIŁOWNIKI HYDRAULICZNE

Siłowniki, czyli inaczej cylindry hydrauliczne, znajdują szerokie zastosowanie w wielu typach układów hydraulicznych. Zasada ich działania opiera się na przemianie energii ściśniętego płynu na energię mechaniczną, a cały mechanizm ma postać tłoka. Płynem jest zazwyczaj olej, woda, lub specjalistyczna emulsja.

Siłowniki posiadają kilka zalet decydujących o ich popularności. Po pierwsze - prosta konstrukcja. Z jednej strony oznacza ona bardzo małą awaryjność, a w przypadku konieczności naprawy nie trzeba ponosić wysokich kosztów. Po drugie - bardzo duża siła. Dzięki siłownikowi można uzyskać stały nacisk niezależnie od prędkości, a sam zakres obciążeń jest imponujący. Po trzecie - większe bezpieczeństwo użytkownika oraz lepsze parametry w stosunku do słowników pneumatycznych i elektrycznych. Ciecz umożliwia osiągnięcie bardzo dużego ciśnienia, a całość można bardzo precyzyjnie pozycjonować.

Z drugiej strony, poszukując odpowiedniego siłownika, należy mieć na uwadze kilka potencjalnych wad, które mogą pojawić się w mechanizmach o wątpliwej jakości. Problemy z utrzymaniem szczelności, a co za tym idzie - wyciekami, mogą wiązać się z dużymi kosztami eksploatacyjnymi.

Wszystkie mechanizmy dostępne w ofercie HYDROMECH (zobacz więcej w sklepie internetowym) odznaczają się najwyższymi parametrami oraz precyzją w wykonaniu. Na katalog składają się produkty takich marek jak PENTA (cylindry podskrzyniowe) i DI NATALE (cylindry czołowe) dedykowane transportowi i rolnictwu. Starannie wyselekcjonowany asortyment z pewnością sprosta wymogom nawet najbardziej wymagających klientów.

Skomentuj wpis