Znajdź się na fali z blogiem centrolatino.pl

Skontaktuj się z nami!

Sprawy spadkowe Warszawa - adwokat

Arkadiusz Tomaszewski 2019-03-22 0 komentarzy
Sprawy spadkowe Warszawa - adwokat

Postępowanie spadkowe musi zostać przeprowadzone niezależnie od tego, czy spadkodawca pozostawił po sobie testament, czy też nie. Drogi pozwalające na rozwiązanie sprawy są dwie: jedna prowadzi przez sąd i jest tańsza, ale dłuższa niż ta, z której można skorzystać u notariusza, gdzie jest ona droższa, lecz znacznie szybsza. Wnioskodawcą zamierzającym ustalić podział majątku pozostawionego przez osobę zmarłą może być dowolny spadkobierca. Przygotowanie i sporządzenie wniosku wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, przydatne jest także doświadczenie w tego rodzaju postępowaniach, dlatego warto uzyskać fachową pomoc prawną.

W postępowaniu spadkowym często wymaga się przygotowania i wysłania nie tylko wniosku, ale również innych pism, jak np. pozwu o zachowek, odpowiedzi na pozew czy wniosku dowodowego. Kiedy sprawa się komplikuje, tym trudniej poradzić sobie z nią samemu i tym bardziej powinno się skorzystać z usług wykwalifikowanego prawnika specjalizującego się w prawie spadkowym. Przy jego wsparciu przejście wszystkich procedur i doprowadzenie sprawy do końca staje się znacznie szybsze i skuteczniejsze.

W Warszawie adwokat do spraw spadkowych działa pod adresem AdwokatKKM.pl. Tę stronę internetową prowadzi Karolina Karlińska-Markiewicz, której usługi obejmują m.in.:

  • przygotowanie pism,
  • doradztwo prawne,
  • reprezentowanie stron w postępowaniu sądowym,
  • przygotowywanie strategii w postępowaniu sądowym,
  • negocjowanie z drugą stroną procesu.

Usługi adwokat obejmują wsparcie nie tylko w sprawach spadkowych, ale również innych, np. cywilnych czy karnych.

Skomentuj wpis